close-envelopedeveloper-01fblogo-darklogo-footerlogomailmegaphonevktiktokyoutube

Наталя Гутарук

Фото фіналіста

Населений пункт: Запоріжжя

Навчальний заклад: КЗ “Запорізька спеціалізована школа- інтернат

ІІ-ІІІ ступенів “Січовий колегіум” ЗОР

Предмет: Англійська мова

 

Суперсила: Вміння виховувати в учнів емоційний інтелект, аби ті могли впевнено почуватися скрізь, а також — навички “бути” (розуміти власну соціальну роль), “знати” (самотужки оцінювати прогрес), “діяти” (позбуватися слабкостей) і “співіснувати” (розумітися з колективом). Вихованці пані Наталі — призери МАН — зберігають “холодний розум” та генерують переконливі аргументи перед найсуворішими комісіями. 

Вчитель 21-го століття, який він? Уважний до можливостей удосконалити навчальний процес навіть у мікроскопічних деталях. Упевнений, що кожен школяр або школярка має потенціал, незалежно оцінок або участі в олімпіадах. Пані Наталя послуговується практикою “peer-teaching” (“рівний рівному”), коли учні різного віку та предметних профілів спільно працюють над певними проєктами.

Які навички потрібні учнівству покоління Альфа? Вміння працювати в колективі та вирішувати конфлікти співпрацею, а ще — дослухатися до себе й не боятися плисти проти течії. Учні пані Наталі — активні учасники понад 30 коротко- та довготривалих проєктів, зокрема міжкультурних.

Професійна мрія: Підвищити соціальний статус професії вчителя. Так, пані Наталя долучається до міжнародних проєктів і вдосконалює механізм проведення педрад у колегіумі.

Джерело натхнення: Віра в існування спільних для всіх країн і народів цінностей, які призводять до позитивних змін. А також — освітня реформа як драйвер покращення навчального процесу в українських школах.