close-envelopedeveloper-01fblogo-darklogo-footerlogomailmegaphonevktiktokyoutube

Олександр Жук 2018

Населений пункт: Запоріжжя

Навчальний заклад: Запорізька школа-інтернат “Джерело”

Предмет: Інформатика

Вже 10 років Олександр працює в Запорізькій школі-інтернаті «Джерело». Але був час, коли він і гадки не мав, що стане педагогом, адже спершу навчався на економіста. Коли озвучив удома ідею про вчительство, його спробували зупинити: «У нас в родині ніколи не було вчителів. До того ж ти навчаєшся на бюджеті».

Серед підопічних Олександра — діти із синдромом Дауна, порушеннями слуху, ортопедичними проблемами та захворюваннями органів травлення. З усіма працює так, щоб дитина навчилася практично застосовувати інформацію, яку він дає. Робить акцент на командній роботі та розвитку критичного мислення. Вважає, що сучасному викладачу важливо триматися на одній хвилі з юним поколінням: відкинути консерватизм, бути стильним і розумітися на трендах.

«Вчитель ХХІ сторіччя — психолог та актор в одному флаконі! Має вміти подати себе, зацікавити своєю особистістю», — певний Олександр.

Ось і сам не тільки ділиться з дітьми з порушеннями слуху тонкощами IT-технологій, а й може заспівати разом з ними будь-яку сучасну пісню жестовою мовою. За таку відкритість і щирість учні кличуть його «класний тато».

У 2018 році став найкращим вчителем України за версією Global Teacher Prize Ukraine та потрапив у престижний рейтинг Топ 30 до 30 років, а у 2019 його відзначили серед ТОП-10 новаторів, які змінюють Україну та світ.

У 2020 році увійшов до ТОП-50 найкращих вчителів світу за версією світової Global Teacher Prize.