close-envelopedeveloper-01fblogo-darklogo-footerlogomailmegaphonevktiktokyoutube

Вчительський Оскар: як отримати шанс на визнання та винагороду

Вчительський Оскар: як отримати шанс на визнання та винагороду.

роки тому, виступаючи на Tedx, засновник Microsoft, Білл Гейтс наполягав на тому, що вчителям критично не вистачає зворотнього зв’язку. Їм практично не дають оцінки, адже критерії розмиті. Особливо це стосується тих вчителів, які намагаються змінювати методи, йти за часом.Приблизно в той же час, у протилежній точці планети, в Дубаі, народилась ідея зворотнього зв’язку. І вже за рік фундатор арабської освітньої корпорації GEMS, мільярдер Санні Варкі, заснував Премію Global Teacher Prize. Нагорода вручається за видатний внесок у професію вчителя. Вона є символом того, що діяльність вчителів є важливою і вони заслуговують на визнання і нагороди. Це одна з найбільших премій у світі за професійні досягнення, а у сфері освіти — перша і єдина премія такого масштабу.Конкурс відкритий і податися на нього може будь-хто, просто надіславши заявку. Саме так і зробила минулого року вчителька англійської мови з Кропивницького, Ганна Дудіч. І увійшла в топ-50.

Насправді я подавала заявку вже у перший рік існування премії, але тоді у шорт-ліст не увійшла. Але протягом наступного року в мене додалося досягнень, я виграла грант на навчання в Барселоні від Microsoft, Оксфордський конкурс, з’їздила за досвідом до університету. І вже у 2016-му моя заявка привернула увагу журі” – згадує Ганна свій досвід.

Для неї пошук можливостей завжди був викликом. Крім професійного розвитку, Ганна шукає і вдосконалення уроків. Якось на платформі для вчителів Nearpod було оголошено конкурс. Тому, хто запропонує найкраще застосування для віртуальної реальності – VR-окуляри. Ганна зробила презентацію, в якій розповіла про можливості для учнів маленького Кропивницького подорожувати світом на уроках. І вже за деякий час в класі Ганни з’явились 5 пар окулярів віртуальної реальності.

На іншій онлайн-платформі Ганна відкрила для своїх учнів можливості скайпу. Зареєструвавшись, Ганна Дудіч разом із учнями грає у квест-гру, де у певний час в скайпі поєднуються два різних класи. Діти не знають, звідки їхні візаві. Мета гри полягає в тому, щоб ставити питання і по відповідях намагатись зрозуміти, де знаходяться партнери по грі. “Тут і англійська мова (тому що це мова спілкування такого квесту), і географія, і історія. Моживості безмежні” – пояснює Ганна. Ще однією безперечною родзинкою онлайн-навчання вона вважає віртуальні екскурсії американськими музеями та парками. При чому такі екскурсії передбачають навіть гіда в онлайні, який на зв’язку із дітьми у тому ж таки скайпі.

Мовляв, в Global Teacher Prize ніхто не просить ваших планів-конспектів, ніхто не стане визначати, чи достойні звання вчителя у вас одяг та взуття (були преценденти), ніхто не просить знімати вас показові уроки на камеру з текстами, завченими заздалегідь, не потрібно заповнювати і готувати купу документації, збирати відгуки та рецензії тощо. Тут мова не лише і не стільки про методологію, тут скоріше про те, як окремий вчитель змінює світ навколо себе: “Якщо ми подивимось на топ-10 світової премії, то це не тільки вчителі, які класно викладають свій предмет, а це ще й плюс соціально активні люди. Які роблять більше, впливають на суспільство, які виходять за межі школи.”

Як стати учасником?

–  Якщо ви вчитель, у вас є можливість напряму заповнити анкету на сайті українського конкурсу.

–  Якщо ви вважаєте, що знаєте вчителя, гідного нагороди, ви можете номінувати його, порекомендувавши таким чином його організаторам. З ним зв’яжуться і знову постане питання заповнення анкети. Тож, цього етапу не уникнути.

Учительське середовище – переважно консервативне, тож багатьом професіоналам потрібний поштовх і приклад успіху, який схвалений Міністерством. Тобто конкурс має стати таким собі флагманом в освіті.

Наша мета – не тільки знайти вчителів-новаторів, але й збурити у суспільстві позитивну рефлексію – змусити згадати тих вчителів, які мали найбільший вплив. Ми хочемо щороку відслідковувати зміни у ставленні до професії вчителя. Зокрема, хто і з якими балами вступатиме до педагогічних вишів, адже не секрет, що зараз абітурієнти йдуть у педагогічну професію за залишковим принципом із найнижчими балами.” – підкреслює Оленка Северенчук.

Втім, організатори українського конкурсу впевнені: фахівців-перлин в країні велика кількість. А першопрохідниця, Ганна Дудіч, вважає, що багато хто із колег просто боїться поразки: “Нас так виховували – помилятися не можна! Але це нісенітниця! Помилився? Програв? Не обрали тебе? Зроби висновки, вдоскональся і подавайся наступного разу.”

Наразі вже заповнено близько 350 анкет. За словами організаторів приблизно половина з них – не надто ретельно. Тобто по декілька слів на кожне питання. Тішить, що заповнюють анкету не лише кияни. Вже зараз є заявки з кожного регіону України. Вдвічі більше номінацій. Тобто суспільство активно включилось і просуває своїх улюблених вчителів. Доступ до анкети відкрито вже місяць, а останній день для заповнення – це 15 серпня. Далі організатори розглядатимуть кандидатури номінантів і формуватимуть шорт-ліст. 7 жовтня, на день вчителя, відбудеться Церемонія вручення “Global teacher Prize Ukraine”.

Текст: Катерина Городнича для theinsider.ua

Схожі новини