close-envelopedeveloper-01fblogo-darklogo-footerlogomailmegaphonevktiktokyoutube

Перевірка анкет волонтерськими офісами (визначення ТОП-50)

Перевірка волонтерськими офісами

Після того, як буде закритий прийом анкет, асесори оберуть 50 півфіналістів Премії. Саме вони отримають шанс потрапити у фінал та поборотися за звання найкращого вчителя України.

Так як саме цей етап Премії кожного року викликає найбільше цікавості, то ми вирішили розповісти про нього у форматі “питання/відповідь”.

Хто обиратиме ТОП-50?

Щойно завершиться відбір заявок, ми відкриваємо форму реєстрації для тих, хто виявив бажання стати асесорами. Це мають бути проактивні люди, які цікавляться темою освіти та мають досвід у цій сфері. Як показує практика, зазвичай це вчителі або студенти педвузів. 

ВАЖЛИВО. Асесорами не можуть бути люди, які подають свою анкету на участь.

Серед заявників ГС “Освіторія” відбирає 20-30 людей для перевірки анкет у кожному місті.

Скільки всього волонтерських офісів?

Їх 5. Це офіси у Львові, Одесі, Києві, Харкові та онлайн. Вони відбуваються паралельно.

Як проходить процес перевірки анкет?

Представники ГС “Освіторія” зв’язуються з відібраними асесорами та повідомляють їм всю необхідну інформацію. Дату, час та місце збору, а також те, що необхідно взяти з собою (ноутбук або планшет).

Перед стартом перевірки представник ГС “Освіторія” проводить інструкцію та знайомить асесорів з методологією для перевірки анкет, розробленою Deloitte. І паралельно в 4 містах України та онлайн асесори починають перевірку анкет.

Абсолютно кожну анкету переглянуть 5 незнайомих між собою асесорів з різних міст та виставлять оцінки за шкалою, розробленою Deloitte. 50 людей, анкети яких отримають найвищий середній бал, і стануть півфіналістами Премії.

Чи знають асесори, чию анкету первіряють?

Система розкидає анкети по асесорах випадково. Тобто вирахувати, якому асесору  яка анкета потрапить, неможливо. Система шифрує фото та персональні дані (ім’я, прізвище, школу, вік, посилання на соцмережі). Всю іншу інформацію асесори бачать.

Але ж багато вчителів дають посилання на свої блоги та пости у соцмережах. Тоді особистість вчителя буде розкрита.

Так, це так і є. Існує можливість, що асесор дізнається ім’я та прізвище вчителя через посилання на додаткові джерела. Саме тому для об’єктивності оцінювання анкету перевірять 5 незнайомих асесорів з різних куточків України. Ми заохочуємо залишати фактаж власних досягнень, адже це виключає можливість того, що учасник вказав у своїй анкеті неправду.

Чи може хтось впливати на результат?

Ні. Як тільки остання анкета отримає 5 оцінок, система закривається і автоматично рахує середній бал. 50 людей, які опинилися першими в списку, і стають півфіналістами. 

Ми ще раз зауважимо, що Deloitte Ukraine контролює кожен етап і відповідає за прозорість перебігу Премії.