close-envelopedeveloper-01fblogo-darklogo-footerlogomailmegaphonevktiktokyoutube

Олександр Чучаєв

Фото фіналіста

Населений пункт:  м. Благовіщінське

Навчальний заклад:    Благовіщенський НВК №2

Предмет:  історія  

Чому став вчителем?

Не думав, що стану вчителем, оскільки професійно займався багатоборствами та планував пов’язати своє життя зі службою у ЗСУ. Завдяки одному випадку зрозумів, що служити своїй Вітчизні можна й за допомогою викладання.

Інновації

На уроках історії я завжди послуговуюся веб-квестами та коміксами. Наприклад, колись разом із учнями ми працювали над створенням “Історії Благовіщенського району в коміксах”.

Також впроваджую метод альтернативної історії: вивчаючи тему, мої учні відповідають на питання, як-от: “Як би розвивалася Україна, якби Богдан Хмельницький не підписав Переяславську угоду?” або “Наскільки змінився б світ, якби європейських революцій XVII – XVIII ст. не відбулося?”. Такі розмірковування виховують у дітей відповідальність перед історією і усвідомлення того, що кожен може змінити її хід.

Щоб закріпити знання з історії України, я проводжу велоквести “Пізнай своє минуле”. Це дві години на велосипедах по місту, творчі завдання з історії України, розгадування ребусів та пошуки історичних пам’яток. Оскільки я сам з юності займаюся рукопашним боєм, залучаю і дітей до спорту.

Правило життя

Успіх, за моєю філософією, це постійний рух уперед. Стрімка кар’єра та мільйонні зарплати необов’язкові. Успіх — це коли ти щасливий від того, що робиш.