close-envelopedeveloper-01fblogo-darklogo-footerlogomailmegaphonevktiktokyoutube

Лисич Олександр

Фото фіналіста

Населений пункт: с. Чорнотичі, Чернігівська область

Навчальний заклад: Чорнотицька ЗОШ І-ІІІ ступенів

Предмет: Хімія

 

Суперсила: Викладає так, що старшокласники з сусідніх сіл інколи носять до школи лише один підручник — із хімії. А ще пан Олександр уміє компонувати програму, яку вчитель-іноземець легко зрозуміє навіть без перекладача — усе за сталевою логікою.
Вчитель 21-го століття, який він? Постійно прагне до вдосконалення, а ще — ділиться досвідом. Пан Олександр надихає колег робити систему навчання цілісною, а не фрагментарною. Він переконаний, що проблема освіти не в учнях, а у викладачах і методиках навчання. Так, фіналіст всіляко намагається бути реагентом позитивних змін у школі та в Україні загалом.

Які навички потрібні учнівству покоління Альфа? Уміння думати. Пан Олександр не швигує школярів знаннями, а навчає їх комплексно аналізувати світ за STEM-методиками. Ба більше, робить це успішно. Вихованці фіналіста перемагають у міжнародних олімпіадах, вступають до найкращих ЗВО України та руйнують стереотипи про сільську освіту.

Професійна мрія: Фінські дівчата кажуть, що найкращий наречений — учитель. Пан Олександр мріє, щоб в Україні прийшла ера такого ставлення до педагогів, як у фінів. Він переконаний, що вчителів мають поважати, адже все починається зі школи.

Джерело натхнення: Міжнародна канікулярна школа, де можна вчити та вчитися водночас: ґрунтовно, насичено та швидко. Для пана Олександра змога послуговуватися авторськими методиками та педагогічними технологіями в навчальному процесі — найбільший мотиватор.