close-envelopedeveloper-01fblogo-darklogo-footerlogomailmegaphonevktiktokyoutube

Портяний Богдан

Фото фіналіста

Населений пункт: Горішні Плавні, Полтавська область

Навчальний заклад: Спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів No5 з поглибленим вивченням предметів природничо-математичного циклу ім. Л.І.Бугаєвської Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області

Предмет: Географія, Правознавство

 

Суперсила: Руйнує дитячі стереотипи про те, яким має бути вчитель. Пан Богдан розмовляє з учнями про комп’ютерну гру “World of Tanks” та новинки кінематографу. А школярі у відповідь перемагають у всеукраїнських олімпіадах і складають ЗНО на 200.
Вчитель 21-го століття, який він? Спраглий до нових знань і умінь. На відміну від колишніх однокласників, які зараз цікавляться лише футболом, пан Богдан продовжує всебічно розвиватися. За свою кар’єру він самостійно опанував правознавство, став тренером із пішохідного туризму та розібрався в сучасних ІКТ.

Які навички потрібні учнівству покоління Альфа? Критичне мислення, уміння висловлювати власну думку та навчатися впродовж життя. Пан Богдан уважає, що сучасна система освіти має працювати на випередження, щоб виховувати конкурентоспроможних дорослих. Так, його випускники будують гідроелектростанції в Африці та впродовж року отримують президентську стипендію за перемоги в МАН.

Професійна мрія: Краща освіта та умови праці для молодих педагогів. Пан Богдан переконаний, що випускники педуніверситетів не готові до роботи в школі: їм не вистачає підготовки та підтримки від адміністрацій і методичних служб. На думку фіналіста, проблема не лише на державному, але й на локальному рівні — в умовах праці на місцях. Так, мрія пана Богдана — стати силою системної зміни. 

Джерело натхнення: Учні, котрі наполегливо йдуть до своєї мети. Вихованець пана Богдана впевнено вирішив писати роботу з геології для МАН, хоча його майбутня спеціальність — економічна кібернетика. Попри відмовки, він зумів перемогти та здобути президентську стипендію. Це навчило фіналіста дослухатися до себе та наполегливо мріяти.