close-envelopedeveloper-01fblogo-darklogo-footerlogomailmegaphonevktiktokyoutube

Жук Олександр

Фото фіналіста

Олександр Жук — учитель інформатики в спеціалізованій школі-інтернаті “Джерело” в Запоріжжі, лауреат української “нобелівки” для вчителів 2018-го, топ-50 за версією Global Teacher Prize.

 

Населений пункт: Запоріжжя

Навчальний заклад: Комунальний заклад “Запорізька спеціальна

загальноосвітня школа-інтернат “Джерело” ЗОР

Предмет: Інформатика

 

Суперсила: Уміння бути більше, аніж просто вчителем, для учнів, яким потрібна допомога. Пан Олександр працює в школі для дітей із вадами слуху. Його вихованці перемагають у всеукраїнських конкурсах, утілюють екологічні проєкти та будуть 3D-моделі. 

Вчитель 21-го століття, який він? Постійно надихається новими ідеями в освіті та впроваджує їх у школах. На уроках пан Олександр разом із дітьми будує сонячні батареї та конструює віртуальні моделі, які потім можна роздрукувати на 3D-принтері.

Які навички потрібні учнівству покоління Альфа? Після випуску, учні пані Олександра повинні розуміти себе як особистей і бути більш інтегрованими в сучасне суспільство. А ще — користуватися 3D-принтером та дбати про довкілля. Пан Олександр — екоентузіаст зі стажем. Своїх вихованців він залучає до екологічних проєктів, як-от “Кліматичні краплі” та “Школа енергії”. Так, на думку фіналіста, діти вчаться розуміти, що навіть маленькими діями можна та треба змінювати світ.

Мрія: роботи LEGO для роботи з дітьми, щоб можна було разом готуватися до всеукраїнських і міжнародних батлів роботів.

Джерело натхнення: Бажання розбиратися: як у собі, так і в світі навколо.