close-envelopedeveloper-01fblogo-darklogo-footerlogomailmegaphonevktiktokyoutube

Мільйон на освітню мрію та можливості для кожного: що потрібно знати про премію Global Teacher Prize Ukraine 2024

News 24.04.2024

Найпрестижнішу учительську професійну нагороду Global Teacher Prize заснував арабський мільярдер Санні Варкі: його мама була вчителькою, тож так він хотів підкреслити важливість цієї професії. У 2017 році «Освіторія» привезла «Нобелівку для вчителів» до України: відтоді у її національній версії взяло участь понад 13 тисяч педагогів. Премія триває і попри війну. У цьому матеріалі розповідаємо, якою вона буде у 2024 році та чому у ній варто взяти участь кожному.

 

Мета премії Global Teacher Prize Ukraine не лише відзначити найкращих, а й привернути увагу до ролі вчителів у суспільстві, тож її незмінне гасло — #вчителі важливі. За 7 років існування Премії престижність професії педагога зросла на 47 %, а сотні учасників, фіналісти та переможці отримали безліч призів, новий старт у кар’єрі або здійснили власні освітні мрії — від навчальних поїздок чи купівлі шкільного автобуса до власного подкасту чи хабу в рідному містечку.

Global Teacher Prize Ukraine 2024:
найпрестижніша професійна відзнака повертається

 

Із початком повномасштабної війни організатори адаптували формат премії. Global Teacher Prize Ukraine не визначала переможця, а документувала вчительські історії незламності у війні: опір в окупації, службу в ЗСУ, евакуацію шкіл та допомогу дітям-ВПО. У 2022 та 2023 роках Премія зібрала майже 900 історій, які лягли в основу збірки «Жити, щоб навчати» та майбутнього документального фільму, який знімає відома режисерка Катерина Горностай. Минулого року четверо вчителів також отримали по мільйону гривень на реалізацію власних освітніх мрій.

У 2024 Global Teacher Prize Ukraine повертається до традиційного формату професійної відзнаки та знову обере найкращого вчителя або вчительку країни.

«Освіту не можна поставити на паузу, і наші педагоги також не стоять на місці — попри все, вони продовжують працювати та зростати. Країна потребує професійних вчителів, а вчителі потребують визнання, » — так пояснює повернення Премії до традиційного формату її засновниця, голова «Освіторії» Зоя Литвин.

Головний переможець отримає мільйон гривень на освітню мрію та подорож на світову Global Teacher Prize. Відзначать також учителів у різних номінаціях — від молодого вчителя до «Вибору Серцем», спеціальної відзнаки для педагогів, які викладають у лікарнях, від ведучої 1+1 Марафон і ТСН, інтерв’юєрки Наталії Мосейчук, кураторки Премії. Традиційно на учасників чекають призи, освітні та кар’єрні можливості від організаторів та партнерів.

Взяти участь може кожен

 

Головна вимога до учасників — мати повних 18 років та бути вчителем-практиком. Організатори запрошують до участі педагогів середніх загальноосвітніх шкіл, ліцеїв, гімназій, технікумів та коледжів, незалежно від форми власності. Для участі потрібно заповнити анкету на сайті globalteacherprize.org.ua до 8 липня. Учителя також можуть номінувати колеги, учні або батьки.

Заповнити анкету/Номінувати

Учасники пройдуть кілька етапів оцінювання, до яких залучать незалежні волонтерські офіси у 5 регіонах, фіналістів Премії минулих років, освітні організації України та експертне журі.

Спочатку незалежні волонтерські офіси перевірять анкети і оберуть топ-50. Півфіналістам запропонують створити відео візитівку та пройти глибинні інтерв’ю з командою Премії, фіналістами Премії минулих років та представниками незалежних освітніх організацій України. ТОП-десятку фіналістів традиційно оголосять 1 вересня, і зберуть на виїзному асесмент-центрі, де журі оцінить педагогічну майстерність і обере найкращого вчителя таємним голосуванням.

Такий комплексний підхід дозволить оцінити не лише досвід чи професіоналізм, але й бачення розвитку освіти, креативність та активність учасників. Власне, це і є головні критерії — бути не просто крутим профі, а й мати амбіцію впливати на освітню галузь в цілому.

Урочиста церемонія нагородження відбудеться у Міжнародний день учителя 5 жовтня — вся країна дізнається імʼя в ефірі Національного телемарафону.

За крок до мільйона: як заповнити заявку

 

Оскільки анкета є «вхідними воротами» до Global Teacher Prize Ukraine, важливо відкинути сором’язливість та докласти максимум зусиль, щоб презентувати себе.

Виділіть час на заповнення анкети. Важливо чітко і повно висвітлити свої професійні досягнення, тому заплануйте годину-дві часу, щоб ретельно обдумати та заповнити заявку.

Премія  це передусім про людей! Почніть із переконливої особистої історії. Що привело вас у професію? Що тримає та надихає в ній? Часом емоційні деталі, які демонструють вашу пристрасть до викладання, справляють більше враження на журі, аніж стос сертифікатів.

Будьте конкретними. Використовуйте приклади, щоб ілюструвати ваші методи і підходи. Лінки, фото, документи — усе це згодиться тут. Фокусуватися варто на результатах: як саме ваш проєкт чи метод допоміг учням чи колегам.

Важливий не лише досвід і здобутки, а візія. Маєте ідеї, як покращити освіту в Україні або заповітну освітню мрію? Ними варто поділитися в анкеті, адже Премія шукає педагогів, які хочуть творити освітні зміни!

Розкажіть, як ви долаєте актуальні освітні виклики. Робота вчителя зараз існує в контексті великої війни, а тому журі оцінить ваш внесок у допомогу дітям-ВПО чи подолання освітніх втрат. Навіть маленькі кроки варті уваги!

«Вчителі важливі завжди, а особливо зараз. Премія завжди була майданчиком, який окрім визнання, прагне надавати вчителям конкретні можливості для професійного зростання та кар’єри, а також шанс впливати на освітні процеси на рівні країни. Тому закликаю тих, хто ще вагається: не лишайтесь в тіні! Ваш голос, ваш досвід, ваша участь — важливі!» — переконана засновниця Global Teacher Prize Ukraine та «Освіторії» Зоя Литвин. Тож не зволікайте і долучайтесь!

Стати частиною спільноти Global Teacher Prize Ukraine

Генеральним медіапартнером Global Teacher Prize Ukraine 2024 традиційно стала група 1+1 media. Інформаційний партнер — платформа кіно і телебачення Київстар ТБ.

Схожі новини