20 березня, у Міжнародний день щастя, в Ірпінському ліцеї №3 пройшов урок освітнього курсу «Щастя». Цей заклад постраждав під час окупації й зараз відновлюється за підтримки громадської спілки «Освіторія». На відкритому занятті на тему «Мрія» учні дізналися, як важливо ставити цілі в житті й на що опиратися, аби їх досягти.
Унікальний курс розробив львівський освітянин Петро Сітек. Торік він отримав відзнаку в номінації «Молодий учитель» від національної премії Global Teacher Prize Ukraine 2023, яку проводить в Україні ГС «Освіторія». Учитель отримав мільйон гривень від фінської міжнародної неурядової організації Finn Church Aid для реалізації освітньої мрії.
Петро Сітек вважає, що саме зараз, у складні часи, важливо навчати юних українців бути щасливими. Адже війна дуже негативно впливає на світосприйняття дітей.
«Школа має допомагати учням працювати з рівнем їхнього щастя й давати конкретні інструменти, які впливатимуть на рівень добробуту. Проєкт «Щастя» спрямований на те, аби поширити культуру щастя в українських школах і підсилити вчителів у допомозі учням», — пояснює освітянин.
Навчальна програма «Щастя» створена на основі найпопулярнішого курсу Єльського університету — «The Science of Well-Being» («Наука бути щасливими»). Він сфокусований на двох головних завданнях: допомогти школярам усвідомити, що ж таке щастя, та навчити втілювати ці знання у повсякденному житті. Програма Сітека підготує до цього шкільних педагогів: до кінця курсу понад 60 його колег стануть вчителями щастя.
На відкритий урок пана Петра в Ірпінський ліцей №3 завітала ведуча 1+1 Марафон і ТСН, кураторка премії Global Teacher Prize Ukraine, інтерв’юерка Наталія Мосейчук. Разом зі школярами вона вчилася мріяти й ділилася досвідом опанування науки щастя. Особливе враження на журналістку справила вправа «машина часу», коли учням пропонували подумки перенестися на 5-10 років уперед й уявити себе у той період. За словами ведучої, зробивши цю вправу, вона не хотіла повертатися в теперішній час, бо в майбутньому немає війни. «Діти у мріях закінчили університети, працювали ветеринарами, у них народилися діти. Одним словом, наші діти вміють мріяти, і вони зможуть втілити все. Адже вони розуміють, що цілі — це сходинки на шляху до мрії», — переконана Наталія Мосейчук.
А тим часом щорічна національна премія Global Teacher Prize Ukraine оголосила про початок збору анкет для обрання найкращого вчителя країни 2024 року. Головний переможець отримає мільйон гривень для власного освітнього проєкту й вирушить у подорож на світову премію Global Teacher Prize.
Збір анкет триває до 8 липня на сайті Global Teacher Prize Ukraine. Заповнити заявку може безпосередньо вчитель, або ж подати на номінацію педагога можуть його колеги, учні чи їхні батьки.
Ім’я лауреата стане відомим під час церемонії нагородження 5 жовтня 2024 року. Генеральним медіапартнером Global Teacher Prize Ukraine традиційно виступає 1+1 media. Інформаційний партнер премії — платформа кіно та телебачення Київстар ТБ.