close-envelopedeveloper-01fblogo-darklogo-footerlogomailmegaphonevktiktokyoutube

Переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021 потрапив у десятку найкращих вчителів світу

News 25.10.2023

До десятки найкращих вчителів світу за версією премії Global Teacher Prize вперше потрапив учасник з України: вчитель української мови та літератури, переможець Global Teacher Prize Ukraine 2021 Артур Пройдаков. Про це повідомили організатори найпрестижнішої світової відзнаки для освітян.

Артур Пройдаков викладає українську мову та літературу. У 2021 році він став переможцем національної премії Global Teacher Prize Ukraine, яка щороку відзначає вчителів-змінотворців. Global Teacher Prize Ukraine ініціювала у 2017 році ГС «Освіторія», щоб не тільки відзначити досягнення вчителів щодо своїх учнів та щодо суспільства, а й підкреслити важливість педагогів в Україні та долучити українських учителів до світової освітянської спільноти. 

Голова спілки «Освіторія» й засновниця премії Global Teacher Prize Ukraine Зоя Литвин наголошує: «Вперше український учитель потрапив до світової десятки найкращих вчителів! Сім років ми розвивали рух Global Teacher Prize в Україні, і за цей час наші вчителі не раз потрапляли до списку 50 найкращих. Але десятка фіналістів – це зірковий рівень, освітній авангард. Це люди, з якими спілкуватимуться світові лідери, без яких не обходиться жодна важлива освітня подія, люди, які мають позитивний вплив на освіту і від яких надихатимуться сотні тисяч педагогів по всій планеті. І власне, якщо ми хочемо, щоб Україна була розвиненою європейською державою, з високим рівнем життя, це той рівень визнання, який ми як суспільство маємо забезпечити учительській професії. Бо українські вчителі на це заслуговують!»

Потрапивши до десятки найкращих вчителів світу, переможець національної премії 2021 року Артур Пройдаков як представник українського вчительства прагне донести світові, що українські вчителі та освітяни продовжують якісно виконувати свою роботу навіть у часи повномасштабної війни. Що освітяни України є частиною сили, що боронить цінності добра та справедливості.

«Дуже важко повірити в це й усвідомити це. 10 людей на планеті Земля. 10 освітян. І я, український учитель, серед цієї 10-ки. Це надихає й мотивує. Це означає, що я все роблю правильно. І тисячі українських учителів теж роблять усе правильно, продовжуючи працювати, зберігати цінності навіть попри виклики повномасштабної війни. Цього досягнення не було б без наших захисників і захисниць. Тільки завдяки ним я маю честь працювати вчителем в Україні. І це додатково мотивує робити тільки найкраще у своїй діяльності. Попри все», – зазначає Артур Пройдаков.

Артур Пройдаков народився в місті Кадіївка (наразі це окупована частина Луганської області). У листопаді 2014 року був змушений покинути дім через війну. Певний час працював на Сумщині в державній школі в місті Ромни, а потім — у школі MIDGARD у Києві. Після повномасштабного вторгнення організував курси з української мови для переселенців, проводив уроки в рамках Всеукраїнського розкладу, розповідав у закордонних та українських медіа про агресію росії і значення вчительської роботи в умовах таких викликів. Автор уроків у Всеукраїнській школі онлайн. Розвиває українську освіту як учитель в школі Mriy Diy, а також як виконавчий директор в освітній фундації MriyDiy. Крім того, є одним з експертів безоплатної освітньої онлайн-платформи iLearn від ГС «Освіторія», яка допомагає випускникам готуватися до ЗНО/НМТ і вступати до омріяних вишів.

Артур вважає своєю вчительською місією допомагати освітянам в Україні віднайти свій голос та бути проактивними у своїй школі та громаді, сприяти підвищенню престижності професії «учитель» в Україні. 

«Моя перемога — хороший знак для молодих вчителів: якщо в людини є ідеї, якими вона готова ділитися, то зможе досягти всього. Вчора я почувався зіркою, вся освітянська громада мене вітала. Але ж колись я, хлопець із маленького провінційного міста, навіть мріяти про таке не міг. У вас є шанси, в якому б регіоні ви не народилися», — так прокоментував своє нагородження Артур Пройдаков два роки тому, коли був обраний найкращим вчителем України. 

Ім’я найкращого вчителя планети 2023 року оголосять 8 листопада на церемонії нагородження Global Teacher Prize, яка відбудеться у межах 42-ї сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі в штаб-квартирі ЮНЕСКО. Переможець премії отримає нагороду розміром 1 мільйон доларів.

Схожі новини