close-envelopedeveloper-01fblogo-darklogo-footerlogomailmegaphonevktiktokyoutube

Вчителі важливі. Попри все!

Історії вчителів та освіти воєнного часу

Про Global Teacher Prize Ukraine 2022

Щорічна премія Global Teacher Prize Ukraine змінює формат, але не залишає без уваги вчителів. Цьогоріч не визначатимуть фіналістів і фіналісток, не буде вручення золотих статуеток та церемонії з червоною доріжкою, але, як і раніше, буде можливість номінувати вчителя за його внесок. Організатори збирають історії про вчителів воєнного часу, щоб сказати: "Вчителі важливі. Попри все!"

Зміна формату та збір історій пов'язані з новими реаліями. Внаслідок повномасштабної війни, яку росія розгорнула на території України 24 лютого, 2129 закладів освіти вже постраждали від бомбардувань та обстрілів, з них 216 зруйновано повністю. Ворог руйнує школи, але йому не до снаги знищити сутність української освіти. Вона продовжує існувати за межами фізичних стін завдяки вчителям, які стали героями освітнього фронту. Хтось пішов виборювати майбутнє країни на фронт, інші - проводять уроки у бомбосховищах. Кожен вчитель під час війни зробив вагомий внесок, аби українські діти продовжували навчання та розвиток. Громадська спілка "Освіторія", яка є організатором премії, збиратиме і розповідатиме історії про вчителів, які попри все залишаються агентами змін.

"Ми не скасовуємо премію, а лише змінюємо її формат. Ми живемо у новому контексті. Зараз особливо хочемо сказати "Дякуємо!" кожному вчителю і вчительці. Вони вже пройшли найскладніші випробування війною і показали, що кожен з них — найкращий і найкраща. Ми ані секунди не сумнівались, що вчителі важливі. Як до війни, так і під час. Ми хочемо розповісти різні історії освітян, що однаково заслуговують на всі існуючі нагороди та внесок яких неможливо порівняти чи оцінити. Але наш традиційний формат премії обов’язково повернеться наступного року після перемоги", — говорить голова спілки “Освіторія”, засновниця премії Зоя Литвин.

Механіка збору історій

З 21 липня по 30 листопада триватиме збір історій про вчителів воєнного часу. Їх можуть відправити самі вчителі, учні, батьки, колеги — обмежень немає. Це може бути будь-яка історія про освітян, яка особисто вразила. Відібрані історії будуть опубліковані на сайті osvitoria.media, а також на майданчиках інформаційних партнерів. Фіналом збору історій стане презентація проєкту у телевізійному форматі на День вчителя. Деталі заходу організатори згодом повідомлять.

Кожна історія — це символічна подяка вчителю і вчительці. З кожною новою заявкою на сайті премії буде з’являтися нова цеглинка у зображенні школи, що символізує внесок освітян у відновлення освітнього процесу. Чим більше історій, тим більше цеглинок.

Де прочитати історії

На сайті Global Teacher Prize Ukraine, а також на сторінках у соціальних мережах премії, будуть з’являтися посилання на відібрані історії. Підписуйтесь, щоб слідкувати за оновленнями.

Кого стосується історія?

Освіта без стін: історія від вчителя/вчительки

Ця форма — можливість прокомунікувати світові про роботу українських вчителів в умовах війни. Впевнені, кожен із вас - приклад незламності та сили українського народу.

Будь ласка, поділіться своїм досвідом — ми його з вдячністю задокументуємо. Історія може стосуватися як зміни у підході викладання, методиках чи форматах, так і окремої ситуації, яку Вам довелося прожити.

  Фотоматеріали, якими б Ви хотіли поділитися (максимальний розмір кожного файлу - 8МБ)
  ПогоджуюсьНе погоджуюсь


  не вказаноРух Олександра Педана «Junior»Facebook сторінки Освіторії та ПреміїЗМІіншеваша відповідь

  Освіта без стін: історія про вчителя/вчительку

  Будь ласка, поділіться історією педагога під час війни. Дана форма — можливість подякувати учителю за його/її роботу та внесок у наше суспільство.

  Історія може стосуватися як зміни у підході викладання, методиках чи форматах, так і окремої ситуації, про яку Вам відомо або частиною якої Ви були.

   Фотоматеріали, якими б Ви хотіли поділитися (максимальний розмір кожного файлу - 8МБ)
   ПогоджуюсьНе погоджуюсь


   не вказаноРух Олександра Педана «Junior»Facebook сторінки Освіторії та ПреміїЗМІіншеваша відповідь