close-envelopedeveloper-01fblogo-darklogo-footerlogomailmegaphonevktiktokyoutube

«Жити,
щоб навчати»

Це унікальна збірка вчительських історій про війну. У ній — про щоденні подвиги на освітньому фронті, безмежну турботу про нове покоління українських дітей
і віру в те, що здоровий глузд здатен перемогти жорстокість і невігластво.

«Жити,
щоб навчати»

Сотні зруйнованих обстрілами шкіл, тисячі окупованих проповідниками «російського світу» міст і сіл, мільйони травмованих звуками вибухів дітей… Саме таким був перший рік повномасштабного російського вторгнення для української освіти. Проте, попри всі випробування «вогнем і мечем», вона вистояла та стає сильнішою. Усе — завдяки самовідданим українським учителям, які продовжували та продовжують викладати в екстремальних умовах, часто ризикуючи найдорожчим, що в них є, — своїм життям.

Збірка розповідає 80 історій вчителів,

які переживали різні досвіди повномасштабного російського вторгнення у 2022 році. Назва «Жити, щоб навчати» символізує незламну волю педагогів продовжувати розвивати українську освіту в екстремальних умовах війни і тотальної невизначеності.

Збірка складається з шести розділів:

01

Розділ об’єднує розповіді вчителів з Донецької та Луганської областей, які втрачали свої домівки через російську агресію двічі: у 2014 та 2022 роках.

02

Розділ про педагогів, які викладали або продовжують викладати під обстрілами, щодня ризикуючи своїм життям.

03

Розділ зображує досвід учителів, які призупинили роботу у своїх школах та пішли захищати Україну на фронті.

04

У цьому розділі зібрано розповіді педагогів, чиї міста або села потрапили під російську окупацію.

05

Розділ уособлює переживання вчителів, які вимушено виїхали за кордон.

06

Розділ фіналізує збірку історіями вчителів, які з перших днів великої війни долучилися до волонтерського руху в межах своїх громад або й цілої країни.

«Жити, щоб навчати» фіксує історичний момент боротьби української освіти за виживання та розповідає про людей, завдяки яким світло продовжує щоденно перемагати темряву.
Упродовж п’яти місяців над збіркою працювала команда з 15 людей, об’єднаних любов’ю до освіти та бажанням розповісти про неймовірних українських учителів усьому світові. Кожен готовий текст — це продукт кропіткої роботи головної редакторки, літературної редакторки, радниці з текстів, перекладачок і інтерв’юерок. Кожна надрукована або електронна сторінка — заслуга координаторок проєкту та графічної дизайнерки.
Розповіді, зібрані у книжці, правдиві та унікальні. Про деякі з них команда дізналася завдяки конкурсу історій, організованому Global Teacher Prize Ukraine. Натомість решту записала під час інтерв’ю з учителями, про яких уже неодноразово говорили українські та закордонні ЗМІ.
Розповіді, зібрані у книжці, правдиві та унікальні. Про деякі з них команда дізналася завдяки конкурсу історій, організованому Global Teacher Prize Ukraine. Натомість решту записала під час інтерв’ю з учителями, про яких уже неодноразово говорили українські та закордонні ЗМІ.
Збірку створено в межах проєкту “Global Teacher Prize Ukraine” ГС “Освіторія” та за підтримки проєкту “Програма сприяння громадській активності “Долучайся!”, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст збірки є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.